ژوزه مورینیو

بیوگرافی ژوزه مورینیو خالق سبک اتوبوسی در فوتبال

ژوزه مورینیو بازیکن بازنشسته و از گران ترین سرمربی های دنیا اروپاست که به آقای خاص نیز شهرت دارد و در تیم های بزرگی سابقه مربیگری دارد. او در تیم های بسیاری به موفقیت رسیده است که بسیاری از طرفدارن فوتبال از جمله طرفداران تیم هایی که او سرمربی آن ها بوده است به او علاقه دارند چون اخلاق خاص و غیرتی که برای تیم از خود نشان می دهد برای هواداران بسیار جذاب است.

ژوزه مورینیو کیست؟

ژوزه مورینیو کیست؟

مربی اهل کشور پرتقال از پر حاشیه ترین مربی های جهان است؛ که در ۲۶ ژانویه ۱۹۶۳ میلادی که در ستوبال متولد شده است. او ابتدا به فوتبال حرفه ای به عنوان بازیکن روی آورد که موفق به کسب افتخار خاصی نشد و به مربیگری روی آورد. ابتدا با کمک مربی بودن و سپس با کسب مهارت و تجربه به عنوان سرمربی برگزیده شد. او یکی از ده مربی برتر تاریخ فوتبال از دید یوفا و برترین مربی پرتغالی قرن به انتخاب فدراسیون فوتبال پرتغال است.

عکس های ژوزه مورینیو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های او این روز ها به عنوان میم و گیفت در اینترنت بسیار دیده می شود که علت آن‌ چهره و حالت خاصی است که در زمان عکس العمل ها از خود نشان می دهد. همچنین عکس های او در مجلات و روزنامه های ورزشی دید که خاطر انگیز ترین عکس او، قهرمانی چلسی با مورینیو در لیگ قهرمانان اروپا است. برای دیدن عکس های دیگر می توانید هشتگ مورینیو را در صفحات مجازی جستو جو کنید.

پیج اینستاگرام ژوزه مورینیو چیست؟

برای یافتن آدرس و یا یوزر نیم مورینیو در اینستاگرام، می توانید در موتور های جست و جو عبارت آی دی مورینیو را جست و جو کرد که آدرس به روز را دریافت می کنید. اما اکنون با رفتن به صفحه تیم رم و بررسی فالویینگ های آن میتوانید صفحه ژوزه مورینیو با یوزر نیم josemourinho را ببینیو که دارای دو میلیون و هفصد هزار نفر او را دنبال می کنند. او در صفحه شخصی خود عکس های با مزه، تمرینات و عکس های مربوط یه تیم‌ رم و تصاویر شخصی خود را قرار می دهد.

ژوزه مورینیو سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

در قسمت زیر به سوابق مربیگری مورینیو اشارهشده است.

چلسی

تیم لندنی واقع در لیگ انگلستان که افتخارات بسیاری را در کلکسیون خود دارد. در سال ۲۰۰۴ مورینیو که در ابتدای راه مربیگریش بود، به لیگ برتر در انگلیس رفت و سرمربی چلسی شد. چلسی در طی دو سال بعد موفق شد دو بار متوالی و بعد از ۵۰ سال قهرمان لیگ شود. دو سال به عنوان بهترین مربی سال از طرف فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال انتخاب شد.

رئال مادرید

برنده نشان بهترین تیم قرن رئال مادرید که در لالیگا حاضر است، طی سال های پر هزینه ای برای تیم که نقل و انتقالات گران قیمتی داشت، مورینیو به عنوان سرمربی به این تیم‌ پیوست که جنگ رسانه ای فوق العاده ای با گواردیولا و هواداران بارسلونا داشت.

اینتر

در سال ۲۰۰۸ و با امضای قراردادی ۳ ساله، مورینیو به عنوان سرمربی اینترمیلان انتخاب شد. در کمتر از ۳ ماه، مورینیو اولین جام خود را با اینتر کسب کرد و موفق به فتح سوپر جام ایتالیا شد. که بازیکنان فوق العاده ای مثل آدریانو و اتو را بیشتر به ارش رساند.

تاتنهام

تاتنهام تیم ناکام لندنی که در لیگ انگلیس موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده است و مدیران این باشگاه با درماندگی ژوزه مورینیو را به خدمت گرفتند تا اوضاع این تیم‌ را بهبود بخشد. اما او نیز با اینکه سطح تیم را بالا برد ولی موفق به کسب قهرمانی خاصی نشد.

منچستر یونایتد

تیم بسیار محبوب و پرطرفدار انگلیسی که در شهر منچستر حضور دارد، پس از سرمربی افسانه ای خود سر الکس فرگوسن و ناکامی های پیاپی با مربی های مختلف، مورینیو را به خدمت گرفت. مورینیو مربی منچستر یونایتد نیز موفق به پیروزی های بسیاری با این تیم شد.

ژوزه مورینیو در چه تیم هایی به عنوان بازیکن حضور داشته است؟

ژوزه مورینیو در چه تیم هایی به عنوان بازیکن حضور داشته است؟

شاید خیلی از علاقه مندان به فوتبال در این تصور باشند که مورینیو در کنار گواردیولا در بارسلونا سابقه بازی دارد اما این اشتباه است و او فقط به عنوان دستیار سرمربی و کارآموز در این تیم حضور داشته است. وی در تیم هایی مثل: ریو آوه، بلننسس، سسیمبرا، کامستریو ای و اینداستریه حضور داشته است که بسیاری از این تیم اکنون منحل شده اند و فقط بلننسس و ریو آوه مشغول فعالیت اند.

ژوزه مورینیو تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

در سال ۲۰۰۲ که مورینیو سر مربی پورتو بود، در آن سال قهرمان لیگ پرتغال، قهرمان جام حذفی پرتغال و قهرمان جام یوفا شد و از شاهکار های مورینیو جوان قهرمان کردن پورتو در لیگ قهرمانان اروپا بود.

با تیم چلسی، قهرمان لیگ برتر انگلیس در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۵. جام حذفی انگلیس در سال ۲۰۰۷، جام اتحادیه انگلیس ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۵- سوپر جام انگلیس در سال ۲۰۰۵. عناوینی با تیم اینتر به شرح: قهرمانی سری آ، جام حذفی ایتالیا، سوپرجام ایتالیا، لیگ قهرمانان اروپا.

به همراه تیم رئال مادرید: قهرمانی لالیگا، کوپا دل ری و سوپرجام اسپانیا.

در منچستریونایتد قهرمانی جام اتحادیه انگلیس، جام خیریه انگلیس و لیگ اروپا در کارنامه ژوزه میرینیو دیده می شود.

ژوزه مورینیو از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

مورینیو در سال ۱۹۹۲ به عنوان کمک مربی در تیم اسپوتینگ حضور پیدار کرد سپس با همین عنوان در پورتو و بارسلونا به کار خود ادامه داد. سپس ژوزه دوران سرمربیگری خود را با دوره‌ های کوتاه اما موفق در تیم‌ های پرتغالی بنفیکا و لیریا در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ آغاز کرد. بعد از آن در سال ۲۰۰۲ با ورود به تیم پورتو به عنوان مربی، کلید موفقیت های شگفت او زده شد. که بزرگترین افتخار وی در این تیم قهرمانی چمپیونزلیگ با وجود رقبای بزرگ بود.

ژوزه مورینیو اکنون مربی چه تیمی است؟

ژوزه مورینیو اکنون مربی چه تیمی است؟

مورینیو با خروج از تیم منچستر به تاتنهام رفت که در تاریخ ۱۹ آوریل به علت کسب نتایج ضعیف و اختلاف با بازیکانان و تیم مدیریتی باشگاه از این تیم اخراج شد ، در سال ۲۰۲۱ بعد از استراحت چند ماهه به تیم ایتالیایی رم پیوست و اکنون نیز در همین تیم در سری آ فعالیت دارد. که ابتدا نتایج معمولی کسب کرد اما در چند بازی مهم موفق به تحقیر تیم های بزرگی شده است. همچنین وی در سال ۲۰۰۹ دکترای افتخاری از دانشگاه صنعتی لیسبون، برای دستاورد هایش در فوتبال دریافت کرد.

ژوزه مورینیو کیست؟

ژوزه ماریو دوس سانتوس مورینیو فلیکس بازیکن قدیمی و نسبتا با استعداد پرتقالی است که دوران ورزشی خوبی به عنوان فوتبالیست نداشت اما با ورود به عرصه مربیگری بسیار خوش درخشید. او با سبک تکنیک خاص خود و معرفی نوعی جدید از ضد حمله ها و دفاع جدید که به دفاع اتوبوسی معروف شده است دنیای فوتبال را جذاب تر کرد.

مورینیو طرفداری سرسخت و غیرتی برای تیم هایی است که در آن حضور دارد و یا داشته است. در قسمت بهترین مربیان دنیا، وقتی شما ژوزه را با کسانی مثل سر الکس فرگوسن، آرسن ونگر یا فابیو مقایسه می‌کنید، به این نتیجه خواهید رسید که وی بسیار جوان‌ تر از آن‌ هاست اما با وجود این جوانی، آنقدر در کارش موفق بوده که بتوان وی را بهترین مربی دنیا خواند و شاید این حقیقت است.

درآمد هر فصل ژوزه مورینیو چقدر است؟

طی سال های حضور مورینیو در اینتر اخباری در مورد حقوق وی انتشار پیدا کرد که در بین آن ها مبلغ ۳۳ میلیون یورو به چشم می خورد که قرار است در سه سال به مربی پرتغالی تعلق گیرد. این رقم نجومی، اما مبلغ خالص دستمزد آقای خاص نیست. باشگاه ۴.۵ میلیون یورو به طور خالص واریز می کرد که به معنای ۱۰ میلیون یورو برای دو فصل نخست قرار داد خواهد بود. در سال سوم درآمد آقای خاص به ۲/۶ میلیون یورو رسید.

به عنوان سرمربی رم نیز بابت هر فصل حضورش در رم هفت میلیون یورو حقوق خواهد گرفت به جز سال اول که ۱۶ میلیون یورو حقوق خواهد گرفت که علت این اختلاف ارقام مبلغی است که به دلیل فسخ قرار داد از طرف تاتنهام دریافت می کند.

ژوزه مورینیو چه حاشیه هایی داشته است؟

ژوزه مورینیو چه حاشیه هایی داشته است؟

مورینیو از ابتدای کار خود با داوران بازی ها وارد حواشی زیادی می شد اما شروع حواشی بزرگ او درگیری با مدیران چلسی بود که منجر به اخراج وی از این تیم شد. در تیم های اینتر میلان با هواداران تیم های رقیب و مربی های سری آ کل کل و مشاجره داشت. بعد از آن با ورود به لیگ انگلیس، در رقابت با الکس فرگوسن حواشی جالبی ساخت.

اما اصلی ترین و جذاب ترین حواشی او از ورود به رئال مادرید شروع شد که به تحریک هواداران تیم بارسلونا می پرداخت و گواردیولا مربی وقت بارسلونا را نقد می کرد. در یکی از بازی ها نیز که از اشتباهات داوری کلافه بود، بعد از بازی در پارکینگ استادیوم منتظر ماند تا با داور مشاجره کند.

سوالات متداول

 1. ژوزه مورینیو در دوران فوتبال خود در کدام‌ تیم مشهور حضور داشته است؟

  ریو آوه در لیگ پرتقال

 2. حضور مورینیو در بارسلونا به چه نحو بوده است؟

  به عنوان دستیار مربی

 3. در سال ۲۰۰۸ کدام تیم و به سرمربیگری چه کسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد؟

  اینتر میلان به فرماندهی ژوزه مورینیو

 4. ژوزه مورینیو در چه تیم هایی موفق به فتح چمپیونزلیگ شد؟

  اینترمیلان و پورتو

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.