زین الدین زیدان

بیوگرافی زین الدین زیدان (زیزو) اسطوره فرانسوی فوتبال

زین الدین زیدان از جمله بازیکنان و گران ترین سرمربی های دنیا شناخته شده در دنیای فوتبال می باشد که عناوین و افتخارات بسیاری را در فوتبال اروپا کسب کرده است و به سبب کسب همین افتخارات مطرح شده است. در این مطلب در خصوص این فرد و حواشی پیرامون او به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

زین الدین زیدان کیست؟

زین الدین زیدان کیست؟

ورزش فوتبال همواره از هیجان و حساسیت بالایی برخوردار است و می توان گفت که از جمله معدود ورزش هایی می باشد افراد بسیاری به آن علاقه مند هستند. یکی از علت‌ های محبوبیت این ورزش را می توان به این حساسیت و هیجان بالای آن نسبت داد. به سبب همین هیجان حساسیت بالا گاهی بازیکنان در زمین فوتبال دست به کارهایی می زنند که به هیجان آن بیشتر افزوده می شود و تماشاگران را نیز هیجانی می کند تا جایی که ممکن است کار به درگیری و زد و خورد های داخل و حتی خارج از زمین فوتبال کشیده شود.

یکی از خاطره انگیز ترین و مهیج ترین این اتفاقات را می توان مربوط به حرکت زین الدین زیدان بازیکن تیم ملی فرانسه دانست. زیدان در بازی فینال جام جهانی ۲۰۰۶ در مقابل ایتالیا با ضربه سر پس از درگیری زبانی ایجاد شده بین او و بازیکن ایتالیا از زمین مسابقه اخراج شد. این بازی در پایان وقت های قانونی با نتیجه تساوی ۱_۱ به اتمام رسید و شاید اگر این بازیکن اخراج نمی شد کار به ضربات پنالتی نمی کشید و تیم ملی فرانسه مس توانست برنده انس فینال شود. در ضربات پنالتی تیم ملی ایتالیا موفق به شکست فرانسه و کسب جام قهرمانی شد.

اختلاف نظر های بسیاری در خصوص این درگیری و حرکت زیدان از ۱۰ مربی برتر جهان وجود دارد اما تا کنون هیچ کدام از طرفین صحبت و مصاحبه جدب را در این خصوص انجام نداده اند. بسیاری از رسانه های داخلی کشور در خصوص این حرکت و اخراج می گویند که بازیکن ایتالیا به اسلام توهین کرده است اما باید گفت که واقعیت چنین نیست و مساله اصلی و درگیری بر سر چیز دیگری بوده است. زین الدین زیدان در تاریخ ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲ در شهر مارسی کشور فرانسه متولد شده است و هم اکنون ۵۰ ساله می باشد. این بازیکن مطرح فوتبال فعالیت خود در این زمینه را در سال ۱۹۸۲ آغاز کرده است و در تیم‌های مختلف از جمله تیم ملی فرانسه، تیم رئال مادرید و یوونتوس ایتالیا حضور داشته است.

او در سمت بازیکنی خود تا کنون عناوین و افتخارات مختلف بین‌المللی و مهمی را کسب کرده است و در قامت سرمربی نیز عناوین مهمی را کسب کرده است. او تنها در تیم فوتبال رئال مادرید سرمربی گری کرده است و چندین قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا را همراه این تیم کسب کرده است. او در مجموع ۵۰۶ بازی را در تیم های مختلف باشگاهی انجام داده است. در ادامه مطلب در خصوص مسائل مختلف از جمله مذهب و دین این بازیکن و همچنین نماز خواندن وی و یا اینکه واقعا زیدان مسلمان می باشد و همچنین تعداد جام هایی که با تیم رئال مادرید کسب کرده است صحبت خواهیم کرد.

خانواده این بازیکن مطرح فوتبال

زیدان و ورونیک فرناندز در سال ۱۹۹۴ با یکدیگر ازدواج کرده اند و هم اکنون دارای چهار فرزند به نام های انزو، لوکا، الیاس و تئو می باشند. همسر زیدان تا کنون در خصوص مذهب خود صحبتی را انجام نداده است.

عکس های زین الدین زیدان را در کجا مشاهده کنیم؟
REAL MADRID – VALENCIA

عکس های زین الدین زیدان را در کجا مشاهده کنیم؟

جهت تماشای عکس های این شخص گزینه های متعدد مطرح می باشد که در این قسمت برخی از این گزینه ها را برای شما نیز عنوان خواهیم کرد. از جمله ساده ترین و راحت ترین گزینه موتور جستجوی گوگل می باشد که با مراجعه و جستجو در این مرورگر می توانید عکس های مختلفی را از فرد مورد نظر خود مشاهده کنید. اپلیکیشن اینستاگرام و صفحه رسمی این شخص نیز گزینه مناسب و سهل الوصولی می باشد که با مراجعه به این صفحه می توان عکس هایی را که تا کنون منتشر کرده است را مشاهده کنید.

پیج اینستاگرام زین الدین زیدان چیست؟

اپلیکیشن اینستاگرام یکی از اپلیکیشن های محبوب در سراسر دنیا به شمار می‌ آید که کاربران بسیار زیادی را دارد. افراد مختلفی از جمله بازیکنان مطرح فوتبال نیز در این اپلیکیشن دارای صفحه رسمی می باشند و فعالیت می‌ کنند که زیدان نیز از جمله آن ها می باشد. نشانی صفحه اینستاگرام این شخص به آدرس zidan می باشد که بالغ بر ۳۱ میلیون نفر دنبال کننده دارد و تا کنون ۳۵۱ پست را منتشر کرده است. صفحه اینستاگرامی وی دارای تیک آبی نیز می باشد که با مراجعه به این اپلیکیشن و جستجوی نام. نشانی ذکر شده این صفحه نمایش داده می شود.

زین الدین زیدان سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

این فرد فعالیت خود در عرصه مربیگری را از سال ۲۰۱۶ و در تیم رئال مادرید آغاز کرده است که در این قسمت در خصوص تیم هایی که این شخص در آنها سابقه مربیگری دارد صحبت خواهیم کرد.

رئال مادرید

رئال مادرید تنها تیمی می باشد که زیدان سابقه سرمربیگری در آن را تجربه کرده است. وی دو بار در مقاطع مختلف هدایت این تیم را بر عهده گرفته است که اولین بار در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ می باشد. وی در سال ۲۰۱۸ از این سمت استعفا داده است. در سال ۲۰۱۹ یعنی یک سال پس از این استعفا مجددا به رئال مادرید پیوست و تا سال گذشته نیز در این تیم حضور داشته است. وی با این تیم عناوین مختلفی را نیز کسب کرده است.

رئال مادرید کاستیا

او در طی سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به عنوان سرمربی در این تیم مشغول به فعالیت بوده است.

زین الدین زیدان در چه تیم هایی به عنوان بازیکن حضور داشته است؟

زین الدین زیدان در چه تیم هایی به عنوان بازیکن حضور داشته است؟

وی سابقه بازیکنی در تیم های مطرحی هم چون رئال مادرید اسپانیا و یوونتوس ایتالیا را دارا می باشد. او در قامت بازیکن نیز عناوین بسیار مهمی را کسب کرده است.

زین الدین زیدان تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

وی در تیم رئال مادرید موفق به کسب دو قهرمانی متوالی در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شده است و تیم رئال مادرید را به تنها تیم حاضر در این رقابت ها بدل کرده است که موفق به کسب سه قهرمانی متوالی در ان شده است و هیچ تیمی تاکنون موفق به شکست این رکورد نشده است.

زین الدین زیدان از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

وی فعالیت خود در این زمینه را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرده است اما به صورت جدی از سال ۲۰۱۶ و با قبول هدایت رئال مادرید وارد این حرفه و فضا شده است و موفقیت های متعددی را نیز کسب کرده است.

زین الدین زیدان اکنون مربی چه تیمی است؟

این شخص تا سال گذشته یعنی فصل فوتبالی ۲۰۲۰_۲۰۲۱ هدایت تیم فوتبال رئال مادرید را بر عهده داشت اما در نهایت از این تیم جدا شد و هم اکنون در هیچ تیمی فعالیت ندارد. او در دو مقطع مختلف هدایت این تیم را بر عهده گرفته است و در هیچ تیم دیگری فعالیت مربی گری انجام نداده است.

درآمد هر فصل زین الدین زیدان چقدر است؟

زین الدین زیدان هم اکنون هدایت هیچ تیمی را بر عهده ندارد و باید گفت که از طریق فوتبال فعلا منبع درآمدی را ندارد. اما او از طریق راه های دیگری از جمله تبلیغات و مسائل مختلفی از این قبیل درآمد کسب می کند. او در اینستاگرام نیز دنبال کنندگان زیادی دارد که از این طریق نیز می تواند به کسب درآمد بپردازد.

زین الدین زیدان چه حاشیه هایی داشته است؟

زین الدین زیدان چه حاشیه هایی داشته است؟

این شخص تا کنون حواشی مختلف و زیادی را پیرامون خود تجربه کرده است که برخی از این حواشی به شدت منجر به ایجاد مسائل مختلف حاشیه ای برای او شده اند. مطرح ترین حاشیه مربوط به این چهره را می توان متعلق به جام جهانی ۲۰۰۶ و فینال این رقابت ها دانست. در فینال این رقابت‌ ها بین تیم های فرانسه و ایتالیا زین الدین زیدان با ضربه سری به صورت ماتراتزی منجر به مصدومیت این بازیکن و اخراج خود شد و همیشه بابت این کار خود به خود افتخار کرده است و تا کنون از این تصمیم احساس پشیمانی نکرده است.

در این رقابت تیم ملی فرانسه در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا شکست خورد و جام قهرمانی را از دست داد. این ضربه در دنیای فوتبال سر و صدای زیادی به پا کرد و منجر به حواشی مختلف پس از بازی نیز شد. حواشی متعلق به این فرد را نمی توان تنها محدود به این مسئله دانست زیرا او تعداد قهرمانی ها و جوایز متعدد و مختلفی را نیز کسب کرده است و همین مسائل نیز در مطرح شدن نام وی مؤثر بوده اند.

سوالات متداول

 1. زین الدین زیدان کیست؟

  از جمله بازیکنان مطرح و شناخته شده در دنیای فوتبال می باشد که در ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲ در کشور فرانسه متولد شده است و هم اکنون ۵۰ ساله می‌ باشد.

 2. زین الدین زیدان تا کنون در چه تیم هایی به عنوان بازیکن حضور داشته است؟

  این فرد تا کنون در تیم های مختلف و مطرح و شناخته شده ای از جمله تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا، تیم یوونتوس ایتالیا و هم چنین تیم ملی فرانسه حضور داشته است.

 3. زیدان در رئال مادرید چه عناوینی را کسب کرده است؟

  این فرد در تیم رئال مادرید به عنوان سرمربی موفق به کسب دو جام متوالی لیگ قهرمانان اروپا شده است و رئال مادرید را به تنها تیمی تبدیل کرده است که در این رقابت‌ها موفق به کسب سه عنوان قهرمانی متوالی و به اصطلاح هت تریک در کسب این تعداد جام شده است.

 4. نشانی صفحه اینستاگرام زیدان چیست؟

  نشانی صفحه اینستاگرام این فرد به آدرس zidan می باشد که دارای تیک آبی نیز می باشد و هم اکنون بالای ۳۱ میلیون نفر دنبال کننده دارد که تعداد بالایی محسوب می شود.

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.