بازی کارکاسون

بازی کارکاسون یکی از سودآورترین بازی ها در سال ۲۰۲۳

بازی های فکری متاسفانه دیگر کم تر مورد استفاده قرار می گیرند و خیلی از بازی هایی که هیچ منفعتی برای ذهن آدم ندارند جایگزین این بازی های فکری شده اند. بازی های فکری مثل بازی کارکاسون ذهن آدم را به چالش می کشند و سبب می شوند که مغز انسان فعال تر شود؛ هنگامی که مغز انسان فعال تر شود به آلزایمر دچار نمی شود. هم چنین با انجام بازی های گروهی می توانید لحظات خاطره انگیزی را برای خود و دوستانتان رقم بزنید.

بازی های فکری برای کودکان هم اثرات فوق العاده ای دارند؛ این قبیل گیم ها مثل کارکاسون به این دلیل که چند نفره انجام می شود، موجب رشد اجتماعی کودک می شود. هم چنین چون کودکان هر یک به صورت تکی بازی را در یک جمع انجام می دهند یاد می گیرند که به دیگر متکی و وابسته نباشند. این بازی قبیل بازی ها باعث رشد ذهن و تقویت اعتماد به نفس و کنار آمدن با شکست و تواضع هنگام پیروزی می شود. کارکاسون اضطراب و استرس کودکان را که به علتی به وجود آمده است از بین می برد. هم چنین؛ اگر کودک این بازی را در کنار اعضای خانواده انجام دهد روابط بین او با دیگر اعضا بهبود می یابد و پدر و مادر و خواهر و برادر در ذهن او به عنوان یک دوست هک می شوند‌؛ پس از خریدن بازی های فکری برای کودکانتان غافل نشوید.

معرفی بازی کارکاسون

معرفی بازی کارکاسون

بازی کارکاسون یکی از بازی های دورهمی ذهنی می باشد که به صورت چند نفره انجام می شود. بازی کارکاسون جوایز زیادی برده است و انجام آن استفاده زیاد از هوش را می طلبد. در این بازی کسی که بیش ترین سلطه را داشته باشد برنده است. جالب است بدانید که نسخه ایرانی این بازی هم ساخته شده و با قیمت کم تر در بازار عرضه شده است و در اختیار شما دوستان گرامی قرار گرفته است.

این بازی چه قوانینی دارد؟

قوانین بازی فکری کارکاسون به شرح زیر است: کاشی ها باید حتما در کنار هم قرار بگیرند، فردی که آدمک را روی زمین قرار داده پس از محاسبه امتیازش می تواند آن را از روی زمین بردارد، آدمی که استفاده می شود از آدمک های ذخیره شده باشد. هر بازیکن باید حتما مهره های رنگ خودش را استفاده کند. بازیکن ها نمی توانند آدمک خود را در زمینی که قبلا انتخاب شده است بگذارند.

محتویات بازی کارکاسون چیست؟

محتویات بازی کارکاسون چیست؟

جعبه بازی کارکاسون شامل ۷۲ کاشی، ۴۰ میپل یا آدمک و ۵ کشیش دارد. این بازی شامل یک برگه امتیاز و دفترچه راهنما است.

آموزش بازی کارکاسون

آموزش بازی کارکاسون این گونه است که؛ پلیر ها تعدادی کاشی برای ساخت زمین و حدود ۴۰ تا آدمک برای تعیین مالکیت دارند. بازیکن ها ابتدا کاشی ها را به پشت می گذارند و بعد یکی یکی کاشی ها را بر می دارند؛ این بازی مثل یک پازل است و کاشی های برداشته شده باید در کنار هم قرار بگیرند تا یک زمین کامل را بسازند. روی زمین نقش های کلیسا، مزرعه، راه، رودخانه، شهر کشیده شده و بازی کن می تواند آدمکی را روی شهر، کلیسا، مزرعه، راه بگذارد؛ این آدمک ها نقش های پدر مسیحی یا کشیش، کشاورز و راهزن و شوالیه را بازی می کنند که هر کدام امتیاز خاصی دارند و هم چنین روی هر زمینی چیز های خاصی مثل سپر و امتیاز قرار دارد که هر گیمر با زرنگی و فکرش می تواند از آن ها استفاده کند؛ پایان بازی امتیاز هر فرد به نسب نقش هایی که تعیین کرده و گذاشتن آدمک بر روی فضاهایی که علامت های امتیاز آور دارد امتیاز خود را محاسبه و طبیعتا فردی که بیش ترین امتیاز را دارد موفق می شود.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

این بازی مهیج که فکرش شما را مشغول می کند؛ چهار نفره است. هر چهار نفر به ترتیبی که تعیین می کنند، کاشی ها را بر می دارند و شروع به ساختن زمین زیبای بازی کارکاسون می کنند.

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی شرایط سنی دارد؟

بازی کارکاسون برای همه سنین جذاب است و محدوده سنی خاصی ندارد. کودکان، نوجوانان، جوانان، به ویژه بزرگسالان که خطر ابتلا به آلزایمر یا فراموشی را دارند و همه آن هایی که می خواهند در طول عمر خود افرادی با هوش و استراتژیک باشند می توانند از این بازی استفاده کنند.

زمان لازم برای انجام بازی کارکاسون چند دقیقه است؟

طبیعتا اولین ها همیشه طولانی تر خواهند بود، افرادی که برای بار اول می خواهند بازی کارکاسون را انجام دهند شاید ۲ تا ۳ ساعت برای یادگیری و انجام بازی صرف کنند اما هنگامی که ماهر شوید حداکثر ۱ ساعت طول می کشد تا بازی کارکاسون را انجام دهید.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

خرید کارکاسون از فروشگاه های وسایل گیم به صورت حضوری امکان پذیر است. اما اگر شما وقت آن را ندارید که به صورت حضوری این بازی را تهیه کنید ایرادی ندارد می توانید این بازی را از آنلاین شاپ ها و سایت های فروش سفارش دهید؛ قیمت این بازی در سایت های مختلف به طور واحد ذکر نشده است و بهتر است از سایت های معتبر و فروشگاه های بزرگ این بازی را خریداری کنید. کسانی که می خواهند این بازی را به صورت دیجیتالی و آنلاین انجام دهند نگران نباشند نسخه بازی آنلاین آن هم ساخته شده است و با رفتن به مرورگر ها و اپ ها می توانید آن دانلود بازی کارکاسون را انجام دهید.استفاده از بازی های فکری ای هم جون، کارکاسون را هرگز فراموش نکنید تا ذهنی شاداب و قوی داشته باشید و بتوانید ذهنتان را پرورش دهید تا استعداد های پنهان درون شما که می تواند دنیای هنر و ادبیات و سینما و دانش را دگرگون کند؛ نمایان شود.از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

سوالات متداول

  1. بازی کارکاسون چه نوع گیمی است؟

    بازی کارکاسون از بازی های فکری است و پرورش دهنده ذهن است.

  2. آیا اپلیکیشن بازی کارکاسون ساخته شده است؟

    بازی کارکاسون به صورت اپ در آمده که می توانید آنلاین با دیگر افراد بازی کنید.

  3. انجام بازی کارکاسون نیازمند چند نفر است؟

    این بازی چهار نفره برگزار می شود.این بازی چهار نفره برگزار می شود.

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.