طوفان

بیوگرافی طوفان خواننده معروف ایرانی که بعد انقلاب به آمریکا رفت

طوفان، آهنگساز، خواننده و نوازنده ایرانی که مقیم لس آنجلس بودی خواننده ای که بعد از انقلاب اسلامی ایران را برای همیشه ترک کرد و افراد زیادی علاقمند به آهنگ های این خواننده پاپ هستند آهنگ هایی که قدیمی می باشد و خاطرات زیادی را برای شنونده هایش زنده می کند و روز های شیرین گذشته شان را به یادشان می آورد. طوفان دار فانی را وداع گفته ولی صدای او برای همیشه زنده ماند و به یادگار ماند. طرفداران این خواننده لس آنجلسی تمایل دارند اطلاعات دقیق تری از زندگی و مرگ این خواننده داشته باشند و ما سعی کردیم این اطلاعات را در اختیار شما بگذاریم. امید آن داریم که این مقاله رضایت شما را به همراه داشته باشد.

 • ما در سایت تاینی بت قدیمی ترین و جدیدترین اخبار و حواشی سلبریتی ها را مورد بررسی قرار می دهیم؛ با ما همراه باشید.
طوفان کیست؟

طوفان کیست؟

طوفان هل عطایی با نام هنری طوفان که در ۲۵ آذر ۱۳۲۵ در شهر آستارا در گیلان متولد شده است خواننده ای که بیشتر فعالیت هنری خود را خارج از ایران انجام داده است او در سن نوجوانی به همراه برادرش مهرداد گروهی را تاسیس کردن به نام گروه دنجرز که طوفان رهبر این گروه بود گروهی که در زمان خود در مجلات صحبت های زیادی درباره آن شده بود طوفان سال ها بعد گروه دیگری را با ناصر چشم آذر تشکیل داد و طی سال های ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۷ در آن گروه فعال بود و در طی این فعالیت سه آلبوم به نام های خواب تو که در سال ۱۳۵۳ و آلبوم خدای آسمون ها در سال ۱۳۵۵ و آلبوم عطش در سال ۱۳۵۶ را منتشر کرد.

دوران فعالیت هنری این خواننده با انقلاب همزمان شد و همین امر باعث شد که کارهای او به خوبی دیده نشود و آن طور که او تمایل داشت بازتاب نداشته باشد و به شهرتی که او مد نظرش بود نتوانست برسد. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۵۰ آغاز کرد و این فعالیت در نهایت در تاریخ ۱۳۹۱ پایان یافت. این خواننده پاپ ایرانی چند سال پس از انقلاب ایران را ترک کرد او ابتدا انگلستان را برای ادامه زندگی خود انتخاب کرده بود و به آن جا نقل مکان کرد ولی بعد از مدتی نظر وی تغییر کرد و به آمریکا رفت و هیچ گاه به وطن خود بازنگشت حتی پیکر او به ایران برنگشت و در همان جا به خاک سپرده شد.

عکس های طوفان را در کجا ببینیم؟

علاقه مندان و طرفداران این خواننده پاپ می توانند با جستجو در صفحات اینترنتی و مراجعه به مرورگر گوگل و جستجوی نام طوفان به عکس های او دست پیدا کنند عکس هایی که در آن می توان چهره او را از نوجوانی تا لحظه مرگش را دید و عکس هایی از جوانی شاداب و خوش اندام که بر اثر بیماری در انتهای زندگی انسانی فرتوت و شکسته شده بود و این عکس ها دل دوستان و طرفداران او را به درد می آورد.

همسر طوفان که بود؟

اطلاعات دقیقی از ازدواج و زندگی مشترک این خواننده پاپ ایرانی موجود نمی باشد اطلاعاتی از نحوه آشنایی نام و نحوه ازدواج او در جایی درج نشده است این خواننده دو فرزند به نام های رامین و یاشار دارد.

علت فوت طوفان چه بود؟

علت فوت طوفان چه بود؟

طوفان در سال ۹۰ درگیر بیماری سرطان ریه شد. خبر بیماری این خواننده همه دوستان و طرفداران او را بسیار متاثر کرد به گونه ای که در طول بیماری او تمام هنرمندان و دوستدارانش در کنارش بودند و او را برای درمان همراهی می کردند و هنرمندان سعی می کردند که او را در تامین هزینه های بیماری یاری کنند در این مسیر هیچ گاه او تنها نبود به طوری که در مراسم خاکسپاریش اندی بیان می کند “سالی که متوجه شدیم طوفان عزیز بیمار شده است دنیای موسیقی پاپ از این روبه آن رو شد و از آن موقع همه ما در تلاش بودیم تا او خوب شود اما نشد”. می توان در یک کلام گفت که طوفان انسانی بوده است که زندگی خود را صرف ایجاد اوقات شاد برای انسان های دیگر کرده بود و در ۱۶ خرداد سال ۱۳۹۱ دفتر زندگی او برای همیشه بسته شد.

برترین آهنگ های طوفان کدامند؟

این خواننده مشهور و محبوب پاپ آهنگ های متفاوتی را از خود به یادگار گذاشته است آهنگ هایی که بعد از مرگ او هم نیز شنیده می شود و طرفداران خود را دارد، آهنگ هایی که صدای او را برای همیشه ماندگار کرد و افراد زیادی هنوز با شنیدن آهنگ های او خاطرات زیبایشان زنده می شود آهنگ هایی همچون خدای آسمون ها، عجب حالیه امشب، جون مریم، هله مالی، مجنون نبودم و….

آهنگ خدای آسمون ها

طوفان با این آهنگ به شهرت رسید آهنگ خدای آسمون ها که قطعه ای از آلبوم با همیم در سال ۱۳۸۱ می باشد که ترانه سرای آن جهانبخش پازوکی و آهنگساز و تنظیم کننده آن طوفان می باشد.

آهنگ عجب حالیه امشب

این آهنگ از آلبوم تانگو در سال ۱۳۸۵ می باشد که ترانه سرای آن پارسا و آهنگساز و تنظیم کننده آن طوفان می باشد.

آهنگ هله مالی

این آهنگ محلی می باشد که ترانه سرا و آهنگساز آن محلی بندری و تنظیم کننده آن خود طوفان می باشد.

آهنگ جون مریم

این آهنگ از آلبوم پاییز تهران سال ۱۳۷۸ می باشد که ترانه سرای آن آهنگ فولکلور قدیمی، شعر و آهنگ یونیک و آهنگساز و تنظیم کننده آن طوفان می باشد.

آهنگ مجنون نبودم

این آهنگ از آلبوم سارا سال ۱۳۷۱ می باشد که ترانه سرای محلی و آهنگ آن نیز محلی می باشد که تنظیم کننده آن طوفان می باشد‌.

در زمان حیات این خواننده چه حواشی برایش ایجاد شد؟

در زمان حیات این خواننده چه حواشی برایش ایجاد شد؟

معمولا هر کجا که شهرت وجود دارد حاشیه نیز در کنار آن می باشد حاشیه هایی که گاهی ناخواسته و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی به وجود می آید و باید دقت داشت که برای کم شدن این حاشیه علم خود را از موضوع افزایش دهیم و این زمانی حاصل می شود که منبع خبر و اطلاع رسانی معتبر باشد اگر طرفدار و علاقمند به هنرمند و یا چهره مشهوری هستیم بهتر است که اطلاعات در مورد او را از منابع معتبر و با از طریق صفحه شخصی فرد به دست آوریم تا ناخواسته باعث انتقال حاشیه های نادرست نشویم در مورد طوفان این خواننده پاپ هم نیز حاشیه هایی وجود دارد حاشیه هایی مربوط به زندگی شخصی و زندگی حرفه ای او و حتی مرگ او نیز با حاشیه هایی نیز همراه بود.

کنسرت های طوفان چگونه بود؟

طوفان چهره ای سرشناس و محبوب بود که فارسی زبانان زیادی علاقه مند شرکت در کنسرت های او بودند می توان گفت که به طور یقین سالن اجرا، درجه خواننده و میزان شهرت و محبوبیت او در تعیین نوع کنسرت تأثیر می گذارد به نحوی که هر چقدر خواننده مورد نظر شناخته شده تر باشد قیمت بلیت های کنسرت او گران تر است طوفان هم نیز همان طور که گفته شده بود چهره ای مشهور و محبوب بوده است او توانسته بود با اجرای آهنگ هایی زیبا و عالی به شهرت بالایی دست پیدا کند از این رو علاقه مندان و طرفداران زیادی داشت.

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

علاقه مندان و طرفداران این خواننده پاپ می توانند برای دانلود آهنگ های او با مراجعه به مرورگر گوگل و دست یابی به سایت های معتبر در این زمینه آهنگ های او را دانلود نمایند و به این آهنگ های زیبا و گاها قدیمی گوش فرا دهند آهنگ هایی که در مواقعی یادآور خاطرات شیرین گذشته می باشد. دوستداران این خواننده علاوه بر دانلود آهنگ های او می توانند فیلم مراسم بزرگداشت این خواننده را هم نیز دانلود نمایند مراسمی که تعداد زیادی از خوانندگان دیگر حضور داشتند و درست قبل از مرگ طوفان برگزار شده بود و طوفان برای آخرین بار در آن حضور داشت.

طوفان در کدام شهر زندگی می کرد؟

طوفان چند سال بعد از انقلاب ایران را برای همیشه ترک کرد و در آمریکا به ادامه فعالیت و زندگی پرداخت در نهایت او در شهر کالیفرنیا به خاک سپرده شد و زندگی ابدی خود را آن جا آغاز کرد.

قبر طوفان کجاست؟

قبر طوفان کجاست؟

طوفان به علت بیماری سرطان ریه در سن ۶۶ سالگی در گذشت او در بیمارستان مرکز پزشکی سدار سینایی در لس آنجلس در گذشت و در روز بعد پیکر بی جان او در گورستان ولی اوکس در شهر وست لیک ویلیچ کالیفرنیا به خاک سپرده شد پیکر این مرحوم در طی مراسمی که اکثر خوانندگان بزرگ حضور داشته اند در کنار پیکر دوستان همکارش ویگن و جهان به خاک سپرده شد.

سوالات متداول

 1. طوفان هل عطایی در چه تاریخی و کدام شهر متولد شد؟

  این خواننده مشهور موسیقی پاپ در تاریخ ۲۵ آذر سال ۱۳۲۵ هجری شمسی و در شهر آستارا واقع در استان گیلان متولد شد

 2. طوفان در چه تاریخی و به چه علت فوت کرد؟

  طوفان در سال ۱۳۹۰ به سرطان ریه مبتلا شد و در نهایت در تاریخ ۱۶ خرداد سال ۱۳۹۱ دار فانی را وداع گفت.

 3. این خواننده ایرانی در چه تاریخی فعالیت هنری خود را آغاز کرد؟

  طوفان خواننده ایرانی فعالیت هنری خود را از تاریخ ۱۳۵۰ آغاز کرد و این فعالیت در تاریخ ۱۳۹۱ به پایان رسید.

 4. طوفان چند فرزند دارد؟

  او دو فرزند به نام های رامین و یاشار دارد.

۳/۵ - (۱ امتیاز)
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.