یوهان کرایف

بیوگرافی یوهان کرایف اسطوره بارسولنا و تیم ملی هلند

یوهان کرایف شاید محبوب ترین و معروف ترین فوتبالیت و از گران ترین سرمربی های دنیا در کشور هلند باشد که یکی از سرمربی های موفق بارسلونا بود. هنریک یوهانس کرویف در سال ۱۹۴۷ در بیست و پنجم ماه آوریل چشم به جهان گشود. او با پیگیری علاقه خود در زمینه فوتبال وارد این ورزش شد و خیلی زود مورد توجه پرسنل استعدادیاب تیم های بزرگ قرار گرفت. در طی دوران بازی در سال های ۱۹۷۱، ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ به عنوان بهترین بازیکن سال معرفی شد و توپ طلا را کسب کرد.

یوهان کرایف کیست؟

یوهان کرایف کیست؟

هنریک یوهانس کریوف بازیکن حرفه ای فوتبال و از پر حاشیه ترین مربی های جهان این ورزش بود. این فوتبالیست هلندی که با قد یک متر و هشتاد و هفت سانتی متر توسط آکادمی آژاکس لیگ هلند در سال ۱۹۶۴ وارد دنیای حرفه ای فوتبال شد، بازی برای تیم های بزرگ و سرمربیگری موفق به چشم می خورد. او به بازی در پست های هافبک هجومی و فوروارد معروف بود اما در طی بازی در تمام نقاط زمین حضور داشت.

عکس های یوهان کرایف را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های یوهان کرایف می توان به موتور های جست و جو اینترنتی، مجلات فوتبالی، روزنامه های گذشته و منتشر شده در تاریخ فوت و تولد این فوتبالیست محبوب رجوع کرد. تاج‌ گذاری یوهان کرایف بر فوتبال جهان در سال ۱۹۷۳ هم تیتر بسیاری از روزنامه های جهان شد و خیلی ها پوستر ها و این روزنامه ها را آرشیو کرده اند.

یوهان کرایف در چه سالی فوت کرد؟

در بیوگرافی یوهان کرایف تاریخ های بسیاری از جمله تاریخ تولد، اولین بازی برای هر تیم، اولین قهرمانی و اولین توپ طلا ثبت شده است اما متاسفانه در کنار تمام این تاریخ ها، تاریخ فوت این اسطوره ورزش فوتبال نیز به چشم می خورد که لغایت با ۲۴ مارس ۲۰۱۶ در ۶۸ سالگی به علت سرطان ریه درگذشت. به گفته خود او: من به فوتبال و سیگار اعتیاد دارد، و شاید دلیل مرگ او نیز اعتیاد به سیگار بود.

یوهان کرایف سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

یوهان کرایف سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

از سال ۱۹۸۴ که او فوتبال را در مرحله بازیکن کنار گذاشت، به فوتبال وفادار ماند و با اینکه دوره ای در مورد مربیگری ندیده بود و سابقه ای نداشت به عنوان مربی بر سر کار آمد که تیم های تحت سرپرستی او به این شرح است:

آژاکس آمستردام

بهترین تیم از نظر نتایج و افتخارات در لیگ هلند آژاکس نام دارد که با آکادمی قوی که دارد بسیاری از فوتبالیست های مشهور حال حاظر را پرورش داده است. یوهان کرایف که در همین تیم سابقه بازی داشت در سال ۱۹۸۵ به سمت سرمربی این تیم رسید.

بارسلونا

بارسلونا یکی از بزرگترین و پرطرفدار ترین باشگاه های لیگ اسپانیا (لالیگا) و جهان است که ستاره های بسیاری مانند لیونل مسی، رونالدینیو، رونالدو برزیلی و دیگر فوق ستاره ها طی سال های گذشته در این تیم حضور داشته اند. این تیم‌ نیز در بین سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ تحت رهبری یوهان کرایف قرار گرفت.

تیم ملی کاتالونیا

تیم فوتبال رسمی سرزمین کاتالونیا در اسپانیا است. در واقع تیم ملی نیست و چون عضویت یوفا و فیفا را ندارد نمی تواند در این رقابت ها شرکت کند. از سال ۱۹۹۷ این تیم بازی‌ های بین‌ المللی را به صورت منظم آغاز کرد. در ۳ نوامبر ۲۰۰۹، یوهان کرایف به عنوان سرمربی تیم انتخاب شد.

تیم منطقه کاتالان

طی سال ۲۰۰۹ در یک اقدام مثبت هدایت تیم منطقه کاتالان را برای برگزاری چند بازی دوستانه و غیر رسمی به عهده گرفت. این کار او باعث جلب توجه افکار عمومی شد و علاوه بر تمجیدات فراوان برای او انتقاداتی را نیز به همراه داشت.

یوهان کرایف تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

یوهان کرایف در دوران مربیگری خود در هر یک از تیم ها افتخاراتی کسب کرد که در تیم آژاکس قهرمانی هایی مانند جام حذفی هلند در سال های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷، جام برندگان جام اروپا: ۱۹۸۷.

در تیم بارسلونا: قهرمانی لالیگا در ۴ دوره متوالی در سال های ۱۹۹۱، ۱۹۹۲، ۱۹۹۳، ۱۹۹۴. جام باشگاه های اروپا در فصل ۹۲-۱۹۹۱، کوپا دل ری ۹۰-۱۹۸۹، سوپر جام اسپانیا در دوره های ۱۹۹۱، ۱۹۹۲، ۱۹۹۴. سوپر جام اروپا در سال ۱۹۹۲. جام برندگان جام اروپا ۸۹-۱۹۸۸.

یوهان کرایف از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

یوهان کرایوف که در سال ۱۹۸۴ از فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد تصمیم به قطع کامل ارتباط خود با فوتبال نگرفت و در سال ۱۹۸۵ و بدون هیچ پیش مقدمه و گذراندن دوره ای به عنوان سرمربی به دنیای فوتبال بازگشت. او بنیانگذار مشهورترین سبک فوتبال در جهان تیکی تاکا می‌باشد اشتباهی که اخیراً در بین مجریان و گزارشگران فوتبال بسیار رایج شده این است که می‌گویند بارسلونا از زمان مربی‌ گری گواردیولا روی به تیکی تاکا آورده‌ است.

یوهان کرایف اکنون مربی چه تیمی است؟

یوهان کرایف اکنون مربی چه تیمی است؟

بعد از دوران موفق یوهان کرایف در زمینه بازیکن فوتبال و مربیگری در تیم‌ هایی مثل بارسلونا و آژاکس و کاتالونیا، در سال ۲۰۱۳ او از مربیگیری تیم کاتالونیا کنار رفت. پس از آخرین تیمی که او سرمربی آن را بر عهده داشت و مرگ ناراحت کننده اش نام ورزشگاه یوهان کرایف ایجاد شد. یوهان کرایف آرنا ورزشگاهی در آمستردام هلند و استادیوم مخصوص بازی های خانگی باشگاه فوتبال آژاکس است.

یوهان کرایف چه حاشیه هایی داشته است؟

یوهان‌ کرایف در رای‌ گیری که توسط نشریه فرانس فوتبال انجام شد به عنوان سومین بازیکن برتر تاریخ برگزیده شد. اما در کنار تمام افتخارات و نکات مثبت، او متهم است که به ادگار داویدز، عضو هیئت مدیره باشگاه آژاکس، توهین نژادپرستانه کرده‌ است. اسطوره فوتبال هلند به داویدز گفته بود به خاطر رنگ پوستش بوده که چنین جایگاهی را در باشگاه آژاکس در اختیار گرفته‌است. کرویف پیشتر، مسئولان باشگاه آژاکس را به دلیل اینکه لوییز فن گال را به عنوان مدیر باشگاه انتخاب کردند، دیوانه خطاب کرده بود چرا که نظر وی را جویا نشده بودند.

سوالات متداول

 1. پست رسمی یوهانس کرایف در زمین فوتبال چه بود؟

  هافبک هجومی و فوروارد

 2. در طی قهرمانی های پیاپی بارسلونا در لالیگا از سال ۱۹۹۱ چی کسی هدایت این تیم‌ را بر عهده داشت؟

  یوهان‌ کرایف

 3. یوهان کرایف از نظر فرانس فوتبال چندمین فوتبالیست برتر جهان است؟

  در رای گیری فرانس فوتبال عنوان سومین بازیکن برتر تاریخ را دارد.

 4. ترکیب و سبک بازی یوهان کراف چگونه بود؟

  ۳-۴-۴ و تیکی تاکا

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.