ویسنته دل‌ بوسکه

بیوگرافی ویسنته دل‌ بوسکه و رازهای موفقیت او در جام جهانی با اسپانیا

ویسنته دل‌ بوسکه نامی آشنا در فوتبال اسپانیا می باشد که تا کنون عناوین و قهرمانی های متعددی را چه به عنوان بازیکن و چه به عنوانِ سرمربی کسب کرده است. او از گران ترین سرمربی های دنیا که در این مطلب به صورت کامل در این خصوص صحبت خواهیم کرد و مسائل مختلفی را در این باره عنوان می کنیم.

ویسنته دل‌ بوسکه کیست؟

ویسنته دل‌ بوسکه کیست؟

ویسنته دل بوسکه یکی از پر حاشیه ترین مربی های جهان و از سرمربی های مشهور در فوتبال اسپانیا می باشد که همانطور که در ابتدای مطالب اشاره شده تا کنون عناوین و قهرمانی های بسیار زیادی را در لیگ این کشور و هم چنین مسابقات برون مرزی کسب کرده است که در ادامه بیشتر در این خصوص صحبت خواهیم کرد این فرد در تاریخ ۲۳ دسامبر ۱۹۵۰ در کشور اسپانیا و در شهر سالامانکا به دنیا آمده است و ملیتی اسپانیایی دارد و هم اکنون ۷۲ سال سن دارد. وی در طول فعالیت فوتبالی خود نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده است و به عنوان یکی از افراد موفق در رشته ورزشی فوتبال به شمار می‌ آید. او دارای قد ۱ و ۸۴ سانتی متری می باشد.

وی فعالیت خود در زمینه حرف های ورزشی فوتبال از سال ۱۹۶۶ و در تیم جوانان سالامانتیونو آغاز کرده است و به مدت دو سال در این تیم حضور داشته است. او سپس در سال ۱۹۶۸ به مدت یک سال به تیم جوانان رئال مادرید پیوست. او فعالیت خود در زمینه فوتبال بزرگسالان را در سال ۱۹۶۸ و با تیم فوتبال رئال مادرید آغاز کرد و تا سال ۱۹۸۴ در این تیم حضور داشت و در این مدت به قهرمانی های مختلف در لیگ برتر و جام حذفی کشور اسپانیا همراه با این تیم دست پیدا کرد.

وی در مدتی که به عنوان بازیکن در تیم فوتبال رئال مادرید فعالیت داشت تعداد ۵ قهرمانی در لیگ برتر و چهار قهرمانی در جام حذفی کشور اسپانیا را همراه با تیم فوتبال رئال مادرید کسب کرد و در کارنامه ورزشی خود به ثبت رساند و از جمله بازیکنان پر افتخار این تیم به شمار می آید. ویسنته دل بوسکه و ماریا لوپز با یکدیگر ازدواج کرده اند و دارای سه فرزند نیز می باشند. این سرمربی علاوه بر افتخاراتی که به عنوان بازیکن از آن خود کرده است افتخارات بسیار زیادی را نیز به عنوان سرمربی در کارنامه ورزشی خود به ثبت رسانده است.

او در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین مربی در کل جهان شناخته شده و هم‌ چنین از او به عنوان یکی از ده مربی برتر تاریخ فوتبال اروپا نیز یاد می شود. علاوه بر تمام موارد ذکر شده او به عنوانِ تنها مربی در جهان شناخته می شود که موفق به کسب جام جهانی، موفق به کسب جام ملت‌ های اروپا و همچنین موفق به کسب لیگ قهرمانان اروپا شده است. هیچ مربی در کل تاریخ فوتبال به این عناوین به صورت یکجا دست پیدا نکرده است، به همین سبب از او به عنوان یکی از ده مربی برتر تاریخ فوتبال اروپا یاد می شود. در زمان بازیکنی خود در پست های متفاوتی مشغول به فعالیت بوده است.

عکس های ویسنته دل‌ بوسکه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این شخص را می‌ توانید از طریق راه های مختلفی تماشا کنید که از جمله این راه ها مراجعه به مرورگر گوگل می باشد. در این مرورگر مجموعه عکس هایی از این فرد موجود می باشد.

پیج اینستاگرام ویسنته دل‌ بوسکه چیست؟

اپلیکیشن اینستاگرام دارای قابلیتی می باشد که با مراجعه به قسمت جستجوی آن می‌ توانید هر نامی که مد نظرتان می باشد را جستجو کنید و صفحه رسمی آن شخص به شما نمایش داده می‌ شود که می توانید با کلیک بر روی آن عکس ها و پست هایی که تا کنون به اشتراک گذاشته شده است را تماشا کنید. برای دسترسی به پیج این سرمربی نیز می‌ توانید از این راه حل استفاده کنید و به قسمت جستجوی اینستاگرام مراجعه کنید.

ویسنته دل‌ بوسکه سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

ویسنته دل‌ بوسکه سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

در این قسمت در خصوص تیم هایی که این شخص سر مربیگری آنها را برعهده داشته است صحبت خواهیم کرد.

رئال مادرید کاستیا

وی با این تیم پا در عرصه سرمربیگری گذاشت و در سال ۱۹۸۵ هدایت این تیم را قبول کرد.

رئال مادرید

وی در زمان های مختلف هدایت این تیم را بر عهده گرفته است و همراه با این تیم قهرمانی های متعددی را در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین لالیگا دست پیدا کرده است و به عنوان یکی از محبوب ترین و پر افتخارترین سرمربیان این تیم شناخته می‌ شود.

بشیکتاش ترکیه

وی به مدت یک سال در بین سال‌های، ۲۰۰۴ ۲۰۰۵ هدایت این تیم را برعهده داشت و موفق به کسب نتایج خوبی نشد و در انتها از این تیم کناره‌ گیری کرد.

تیم ملی اسپانیا

ویسنته دل بوسکه از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۶ به مدت ۸ سال هدایت این تیم را بر عهده داشت و نتایج نسبتا خوبی را همراه با این تیم کسب کرد.

ویسنته دل‌ بوسکه تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

این شخص را به عنوان یکی از ۱۰ مربی برتر در تاریخ فوتبال اروپا می شناسند که موفق به کسب عنوان های مختلفی در این زمینه شده است که از جمله آنها می‌ توان به کسب جام جهانی، کسب جام ملت‌ های اروپا و همچنین کسب جام لیگ قهرمانان اروپا و علاوه بر این در رقابت‌های باشگاهی نیز می‌ توان به کسب قهرمانی در لالیگا اسپانیا همراه با تیم فوتبال رئال مادرید اشاره کرد.

ویسنته دل‌ بوسکه از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

این شخص همراه با تیم فوتبال رئال کاستیا پا در عرصه مربی گری گذاشت و به مدت ۵ سال هدایت این تیم را بر عهده گرفت. او در سال ۱۹۸۵ هدایت این تیم را قبول کرد و تا سال ۱۹۹۰ نیز به عنوان سرمربی در این تیم فعالیت داشت.

ویسنته دل‌ بوسکه اکنون مربی چه تیمی است؟

وی از سال ۲۰۱۶ که از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا کناره‌ گیری کرده است تا کنون در هیچ تیمی به عنوان سرمربی مشغول به فعالیت نشده است و فعلا ترجیح داده است که از این فضا دور باشد.

ویسنته دل‌ بوسکه چه حاشیه هایی داشته است؟

ویسنته دل‌ بوسکه چه حاشیه هایی داشته است؟

این سرمربی همان اندازه که دارای موفقیت بوده است حواشی مختلفی را نیز پیرامون خود تجربه کرده است که در این قسمت به برخی از این حواشی خواهیم پرداخت و آن ها را عنوان خواهیم کرد. او در سال ۲۰۰۴ به عنوان سرمربی تیم بشیکتاش ترکیه انتخاب شد اما با کسب نتایج بسیار ضعیف بر خلاف انتظارها عمل کرد و مجبور به کناره گیری از این تیم شد و پس از یک سال در سال ۲۰۰۵ از این تیم جدا شد. او که در زمینه سرمربیگری بسیار موفق عمل کرده بود در این تیم موفق به کسب نتایج خوب و قهرمانی نشد. کسب این نتایج ضعیف و جدایی از این تیم سبب ایجاد حواشی مختلفی پیرامون این سرمربی شد. او علاوه بر این حواشی متعددی را پیرامون خود تجربه کرده است اما به شدت این حواشی نبوده اند.

سوالات متداول

 1. ویسنته دل‌ بوسکه کیست؟

  ویسنته دل بوسکه از سرمربی های شناخته شده دنیای فوتبال و فوتبال اسپانیا می باشد که در تاریخ ۲۳ دسامبر ۱۹۵۰ به دنیا آمده است.

 2. ویسنته دل‌ بوسکه چه عنوان شخصی را در عرصه مربی گری کسب کرده است؟

  وی در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین مربی جهان شناخته شد و همچنین از آن به عنوان یکی از ۱۰ مربی برتر کل تاریخ فوتبال اروپا یاد می شود.

 3. دل بوسکه ازدواج کرده است؟

  ویسنته دل بوسکه و ماریا لوپز با یکدیگر ازدواج کرده اند و دارای سه فرزند نیز می باشند.

 4. ویسنته دل بوسکه فعالیت خود در فوتبال را از چه سالی آغاز کرده است؟

  وی از سال ۱۹۶۶ به عنوان بازیکن فعالیت خود در زمینه رشته ورزشی فوتبال را آغاز کرده است.

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.