آریگو ساکی

بیوگرافی آریگو ساکی (Arrigo Sacchi) به همراه حواشی زندگی او

آریگو ساکی از گران ترین سرمربی های دنیا مطرح و صاحب سبک دنیای فوتبال است که حماسه های فوق العاده ای در تیم های ایتالیای و تیم ملی این کشور ساخته است. در اینجا به بررسی بخشی از بیوگرافی آریگو ساکی در مورد زندگی فوتبالی او می پردازیم. قد او یک متر و هفتاد سانتی متر است که با ۷۶ سال سن او تبدیل به یکی از پیشکسوتان این رشته شده است. او در اولین روز ماه آوریل سال ۱۹۴۶ چشم به جهان گشود.

آریگو ساکی کیست؟

آریگو ساکی کیست؟

با جست و جوی لغت آریگو ساکی ویکی پدیا در موتور های جست و جو، اولین صفحه ای که نمایش داده می شود از وبسایت ویکی پدیا است که اطلاعات نسبتا کاملی از زندگی آریگو ساکی از ۱۰ مربی برتر جهان رویت می شود. در زندگینامه او رهبری تیم‌ های بزرگ ایتالیایی و افتخارات کسب کرده به همراه این تیم ها دیده می شود. او هیچگاه بازیکن فوتبال نبود و قبل از شروع مربیگری در کار کفاشی فعالیت داشت.

عکس های آریگو ساکی را در کجا مشاهده کنیم؟

با مراجعه به روزنامه های ایتالیایی و صفحات تخصصی فوتبال و دیگر مراجع مانند مصاحبه های فوتبالی در تلویزیون می توان هکس های آریگو ساکی را مشاهده کرد. همچنین با جست و جوی لغات (مستند آریگو ساکی) می توانید فیلمی در مورد زندگی او که بر اساس واقعیت ساخته شده است مشاهده کنید.

پیج اینستاگرام آریگو ساکی چیست؟

برای یافتن صفحات مجازی آریگو ساکی اگر در موتور های جست و جوگر، جست و جو کنید نقل قول هایی از او یافت می شود اما صفحه ای به صورت رسمی با نام او ثبت نشده است و امکان این وجود دارد که او با صفحه ای شخصی در اینستاگرام‌ حضور داشته باشد.

آریگو ساکی سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

در قسمت زیر به سوابق مربیگری آریگو ساکی اشاره شده است.

آث میلان

طی سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۸ شاید قدرت مند ترین تیم ایتالیا و یا اروپا این تیم بود که با ستاره هایی مثل سیدورف، کاکا، کافو، دیدا و رونالدینیو همکاری داشت. آریگو ساکی در سال ۱۹۹۱ مربی این تیم شد که توانست به موفقیت های فوق العاده ای با این تیم برسد.

اتلتیکو مادرید

تیم رتبه سوم لیگ اسپانیا (لالیگا) اتلتیکو مادرید که در حال حاضر تحت هدایت دیگو سیمئونه است. در سال ۱۹۹۸ این تیم تحت فرمان آریگو ساکی در آمد که او نتوانست با این تیم به موفقیت خاصی برسد.

تیم ملی ایتالیا

در سال ۱۹۹۱ که ساکی هدایت تیم ملی ایتالیا را بر عهده گرفت فراز و نشیب بسیاری داشت که در سال ۱۹۹۳ در رتبه بندی یوفا به عنوان برترین تیم انتخاب شد اما طی مسابقات جام‌ ملت های اروپا عملکرد ناامید کننده ای ارائه داد و از این تیم برکنار شد.

پارما

پارما یکی از تیم های فوتبال ایتالیایی است که طی سال های اخیر از لیگ سری B به سری A سعود کرد و اکنون مجداد در لیگ سری B سقوط کرده است. آریگو در دو مرحله در سال های ۱۹۸۵ و ۲۰۰۱ به عنوان مربی این تیم برگزیده شد که عملکرد این تیم در حضور وی چنگی به دل نمی زد.

فیورنتینا

باشگاه سطح بالای فوتبال در سری آ ایتالیا است که در شهر فلورانس در کشور ایتالیا قرار دارد. این باشگاه در سال ۱۹۲۶ و با ادغام دو باشگاه فیرنزه و لیبرتاس تشکیل شد. اما در سال ۱۹۸۳ آریگو به عنوان سرمربی تیم جوانان این باشگاه انتخاب شد.

آریگو ساکی تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

در قسمت زیر به افتخارات این مربی اشاره شده است.

 • پارما: قهرمان سری سی در فصل ۸۶–۱۹۸۵.
 • آث میلان: قهرمانی سری آ ۸۸–۱۹۸۷، سوپر جام ایتالیا ۱۹۸۸، جام باشگاه‌ های اروپا ۸۹–۱۹۸۸، سوپرجام اروپا ۱۹۸۹، ۱۹۹۰، نائب قهرمانی در جام حذفی ایتالیا ۹۰–۱۹۸۹، جام بین قاره‌ ای ۱۹۸۹، ۱۹۹۰.
 • به همراه تیم‌ ملی ایتالیا نیز طی جام جهانی ۱۹۹۴ به عنوان نائب قهرمان به کار خود پایان داد.
 • جوایزی شخصی نیز که دریافت کرده است به شرح زیر است: مربی سال فوتبال اروپا (جایزه سپ هربرگر): ۱۹۸۹، مربی فصل فوتبال اروپا: ۹۰–۱۹۸۹، ششمین مربی برتر تاریخ به انتخاب مجله ورلد ساکر: ۲۰۱۳، سومین مربی برتر تاریخ به انتخاب فرانس فوتبال: ۲۰۱۹، مربی سال فوتبال ایتالیا: ۱۹۸۸، ۱۹۸۹ و ورد نام‌ او به تالار مشاهیر ایتالیا در سال ۲۰۱۱.
آریگو ساکی از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

آریگو ساکی از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

اولین باری که آریگو ساکی به عنوان مربی در میادین حاضر شد، در سال ۱۹۸۲ بود که به عنوان سرمربی تیمی در سری C ایتالیا بود به نام ریمینی کالچو. که با پیروزی های بسیار او توانست این تیم را به سری B ایتالیا بیاورد. همچنین در سال ۱۹۸۷ در طی جام حذفی تیم پر قدرت میلان را شکست داد که موجب شگفتی رسانه ها و مردم شد. بعد از این اتفاق مدیران میلان او را به استخدام خود در آوردند.

آریگو ساکی اکنون مربی چه تیمی است؟

و در سال ۱۹۹۶ که مربی تیم‌ ملی ایتالیا بود طی رقابت های جام ملت های اروپا، با بازی های نه چندان زیبا و مایوس کننده تیم‌ ایتالیا، این تیم در همان مراحل مقدماتی از جام حذف شد. سپس به مربیگری تیم های باشگاهی بازگشت و پس از عدم موفقیت در اتلتیکو مادرید و پارما او از مربیگری کنارگیری کرد‌. او در سال ۲۰۰۲ به مدیریت ورزشی باشگاه رئال مادرید نائب شد و پس از یک سال اعلام کرد که قصد بازنشستگی از دنیای فوتبال را دارد.

آریگو ساکی چه حاشیه هایی داشته است؟

آریگو ساکی چه حاشیه هایی داشته است؟

او فوتبال حرفه ای را مانند خیلی از مربیان دیگر با بازیکنی شروع نکرد و سال ها قبل تر از ورود به فوتبال به کفاشی مشغول بود. همین گذشته او باعث می شد که بعضی از منتقدان نقل کنند که که کسی که فوتبال بازی نکرده است نمی تواند مربی خوبی شود. او نیز در پاسخ به این نقد گفت: نمیدانستم برای تبدیل شدن به یک سوارکار خوب ابتدا باید اسب بود. همین سخن او بسیار در مجلات و رسانه ها دست به دست شد.

سوالات متداول

 1. کدام یک از مربی های مشهور حال حاضر از دستیاران آریگو ساکی بوده است؟

  کارلو آنچلوتی سرمربی رئال مادرید

 2. در سال ۱۹۹۹ چه کسی سرمربی اتلتیکو مادرید بود؟

  آریگو ساکی

 3. علت برکناری آزیگو ساکی از سرمربیگری تیم ایتالیا چه بود؟

  عملکرد ضعیف او در رقابت های اروپایی

 4. بزرگترین تیم های تحت سرپرسیتی آریگو ساکی کدام اند؟

  میلان، اتلتیکو مادرید، پارما و تیم ملی ایتالیا

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.