ژوزه مورایس سرمربی سپاهان کیست؟ بررسی کارنامه او

محرم نوید کیا کاپیتان سابق و بسیار محبوب، سرمربی جدید تیم سپاهان اصفهان و از بهترین سرمربی های ایرانی است. او را هم از نظر محبوبیت و هم از نظر تکنیک باید هم ردیف فرهاد مجیدی و علی کریمی دانست، خیلی ها او را بهترین پاسور تحت فشار تاریخ ایران می دانند. کسی که آن قدر روی چمن خوب بازی می کند که فکر می کنی روی آسفالت داغ و صاف در حال کنترل توپ است و پاس می‌ دهد. در اولین فصل مربیگری خود توانست به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران دست یابد. این ها تنها گوشه ای از توانایی های او و محبوبیت او در بین بازیکنان و هوادارانش است. در ادامه به کارنامه این مربی توانمند نگاهی می اندازیم با ما همراه باشید.

سرمربی فعلی سپاهان کیست؟

سرمربی فعلی سپاهان کیست؟

محرم نوید کیا (گوزلی) از پر حاشیه ترین مربی های جهان و متولد ۱۰ آذر ۱۳۶۱ در مرند، بازیکن اسبق فوتبال است، اصالت او به یکی از روستا های اطراف مرند به نام اردهلی در ۶۵ کیلومتری تبریز بر می گردد. به خاطر سختی تلفظ نام خانوادگی خود را به نوید کیا تغییر دادند. او بدون هیچ مشکل و لهجه‌ ای به خوبی می‌ تواند ترکی حرف بزند. با ۱۸۲ سانتی متر قد در پست هافبک دوران حرفه ای خود را در سپاهان اصفهان گذراند و تجربه ۲۵ بازی ملی داشته و در حال حاضر سرمربیگری را آغاز کرده است.

فعالیت حرفه‌ ای خود را از سال ۱۳۷۵ با تیم نوجوانان سپاهان آغاز کرد و دو سال در این تیم بازی کرد و بعد ها به تیم بزرگسالان سپاهان دعوت شد و چند سال از سال ۱۳۷۷ تا سال ۱۳۸۳ در این تیم بازی کرد. او در ۱۰۶ بازی در سپاهان حضور داشت و موفق به ثمر رساندن ۱۸ گل شد و پس از آن نیز به مدت یک سال به تیم بوخوم در آلمان پیوست.

سرمربی تیم سپاهان تاکنون چه افتخاراتی با این تیم کسب کرده است؟

نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۱۴۰۰–۱۳۹۹ به همراه تیم سپاهان اصفهان از افتخارات این مربی می باشد. ولی در دوران بازیکنی این سرمربی افتخارات زیادی را برای سپاهان اصفهان بدست آورده است چه در جام حذفی و چه در لیگ برتر فوتبال ایران.

عکس های سرمربی تیم سپاهان را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های مربوط به این سرمربی معروف و سرشناس را می توان در گوگل سرچ کرد و هم چنین می توان در اینستاگرام از طریق فن پیج های او عکس ها را مشاهده کرد ایشان هیچ صفحه رسمی در اینستاگرام ندارند و تمام پیج ها با نام ایشان پیج طرفداران اوست. برای مشاهده عکس و فیلم های بیش تر می توان نام او را هم به فارسی هم به لاتین سرچ کرد. ویدیو های زیادی نیز از بازی ها و گل زنی های او در گوگل و وب سایت های مختلف موجود است.

سرمربی سپاهان تا کنون چه حاشیه هایی داشته است؟

سرمربی سپاهان تا کنون چه حاشیه هایی داشته است؟

محرم نوید کیا مربی دوست داشتنی سپاهان اصفهان آدم بی حاشیه و آرامی است و خیلی‌ ها به خاطر همین خصوصیات اخلاقی او را دوست دارند. اما صحبت های او طی روز های گذشته که ما بین صحبت هایش کنایه‌ ای هم به استقلال زد باعث حواشی شد. او گفت، درست نیست بعضی از تیم‌ ها همیشه از شرایط شکایت می کنند و می‌ نالند. این تیم‌ ها مدام نسبت به همه چیز معترض هستند و ناکامی‌ شان را گردن بقیه می‌ اندازند. بعد می‌ بینیم همین تیم‌ ها در نقل و انتقالات هزینه زیادی می‌ کنند و کلی بازیکن داخلی و خارجی می‌ خرند.

این حرف‌ های سرمربی سپاهان باعث شد تا هواداران استقلال در فضای مجازی از نوید کیا گله کنند و او را مورد انتقاد قرار دهند. این عده از استقلالی‌ ها که معتقد بودند منظور حرف‌ های سرمربی سپاهان فقط استقلال بود به تندی به نوید کیا حمله کردند و از صحبت‌ های نوید کیا ناراحت شدند. آن ها معتقد بودند نوید کیا نباید این حرف‌ ها را می‌ زد و باید تمرکزش را روی تیم خودش بگذارد.

پیج اینستاگرام سرمربی تیم سپاهان چیست؟

پیج اینستاگرام سرمربی تیم سپاهان چیست؟

باتوجه به جست و جو های فراوان صفحه ای رسمی ازاین مربی محبوب وجود ندارد و فقط طرفداران او در اینستاگرام پیجی بانام های مختلف از این سرمربی درست کرده اند. ظاهرا این مربی سرشناس علاقه ای به بودن در فضای مجازی ندارد و به همین دلیل پیج رسمی ندارد.

اخبار سپاهان طرفداری به چه صورت است؟

مدیران سپاهان نامه نگاری ها را برای حضور هواداران در بازی با استقلال در هفته بیست و پنجم لیگ برتر آغاز کردند. استقلال و سپاهان قرار است این هفته حساس ترین بازی هفته ۲۵ لیگ برتر را برگزار کنند. در این بین سپاهان اگر چه تا حدی از قهرمانی عقب افتاده است، اما این تیم برای تثبیت جایگاه سوم خود نیاز به کسب ۳ امتیاز بازی با استقلال دارد. مدیران سپاهان نامه نگاری ها را با شورای تامین استان اصفهان انجام دادند تا بتوانند مجوز حضور هواداران شان را‌ در بازی با استقلال بگیرند تا شاگردان نوید کیا در بهترین شرایط با روحیه خوب به استقبال بازی با استقلال بروند.

وی از چه سالی هدایت این تیم را بر عهده گرفت؟

وی از چه سالی هدایت این تیم را بر عهده گرفت؟

در تاریخ ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۹ در اولین قدم از تجربه مربیگری، نوید کیا هدایت طلایی پوشان سپاهان را بر عهده گرفت و با قرار دادی سه ساله به نیمکت این تیم رسید. جایی که هواداران سپاهان امیدوارند تاکتیک‌ ها چند فصل اخیر خود را با کاپیتان این بار در نقش سرمربی جبران کنند و به نتایج دل خواه دست یابند. او توانست در اولین فصل مربیگری خود به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران دست یابد.

آیا منصوریان سرمربی جدید سپاهان است؟

به گزارش فوتبالی، به جز برانکو که پیشنهاد سپاهان را رد کرد و آندره‌ ا استراماچونی، سه مربی ایرانی گزینه جانشینی امیر قلعه‌ نویی هستند. نفر اول محرم نویدکیا است که در اصفهان او را سرمربی جدید سپاهان می‌ دانند. الکساندر نوری هم گزینه ه‎ای دیگری است که نامش برای هدایت سپاهان مطرح شده است. اما در کنار این دو نفر اسم یک مربی دیگر هم برای نشستن روی نیمکت سپاهان مطرح شده است. علیرضا منصوریان جدید ترین گزینه باشگاه سپاهان است که سابقه کار در اصفهان را دارد و احتمالا از کار کردن در تیمی که می‌تواند مدعی قهرمانی باشد، استقبال می‌ کند.

در آمد این مربی در این تیم چقدر است؟

اطلاعاتی از دستمزد مربیگری محرم نوید کیا در دست نیست ولی گران ترین مربی حال حاضر فوتبال ایران علی دایی با درآمد دو میلیارد و صد است، گفته ها حاکی از آن است که سر مربی سپاهان اصفهان از شغل دومش درآمد خوبی دارد، به طوری که گفته می شود سالیانه حدود ۳۰۰ میلیون تومان درآمد کسب می کند، او به تازگی ساختمانی چند طبقه برای سکونت خود و خانواده اش ساخته است، گویا یک واحد ۱۵۰ متری آن را به محل نگه داری پرندگان مختلف اختصاص داده است. او از طریق پرورش و تکثیر پرندگان فانتزی و زینتی، کار خوبی برای خود شروع کرده است. با پرورش و تکثیر پرندگانی چون طوطی، قناری، مرغ عشق و فنج سالیانه در آمد چند صد میلیونی کسب می کند، البته تاریخ این گفته ذکر نشده و دقیقا مشخص نیس در چه سالی این درآمد را کسب می کرده است.

دستیار این مربی در این تیم کیست؟

دستیار این مربی در این تیم کیست؟

لوئیز مارتینز ۴۲ ساله بازیکن هافبک سابق و مربی با سابقه پرتغالی دستیار نویدکیا شد. مربی سابق تاتنهام، پس از مذاکره با محرم نوید کیا سرمربی تیم فوتبال، طی جلسات با مدیرعامل و هیات مدیره باشگاه به عنوان مربی به کادر فنی تیم فوتبال باشگاه سپاهان اضافه شد. وبا این کار محرم نوید کیا قبل از شروع لیگ قهرمانان آسیا کادرش را تقویت کرد.

سوالات متداول

 1. آیا علی دایی سرمربی سپاهان بوده است؟

  در سال ۱۳۹۰ علی دایی سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس با قرار دادی یک ساله به عنوان سرمربی طلایی پوشان اصفهانی معرفی شد.
  رییس هیات مدیره و مدیر عامل باشگاه فولاد سپاهان با وکیل علی دایی به توافق رسیدند تا این مربی در لیگ برتر آینده جایگزین امیر قلعه نویی شود

 2. سرمربی سپاهان در فینال آسیا چه کسی بود؟

  فینال لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان با مربیگری لوکا بوناچیچ به مصاف تیم فوتبال اوراوا رد ژاپن رفت که این دیدار با تساوی ۱–۱ به پایان رسید. گل تیم سپاهان توسط محمود کریمی در دقیقهٔ ۴۷ به ثمر رسید. مسابقهٔ برگشت دو تیم اوراوا رد ژاپن و سپاهان ایران در روز ۲۳ آبان ۱۳۸۶ به میزبانی تیم ژاپنی و در ورزشگاه سایتاما برگزار شد. دراین بازی سپاهان حریف تیم ژاپنی نشد و بازی را ۲-۰ واگذار کرد.

 3. تکلیف سرمربی سپاهان چه شد؟

  بعد از شکست سپاهان در برابر مس رفسنجان محرم نوید کیا در کنفرانس خبری اعلام کرد بودن در سپاهان و بازی و مربیگری در سپاهان لیاقت می‌ خواهد. مصاحبه محرم نوید کیا موجب شد تا برخی پیش‌ بینی کنند یکی از احتمالات در روز‌ های آینده جدایی محرم نوید کیا‌ از صندلی مربیگری تیم سپاهان هست. درصورتی که هیئت مدیره این باشگاه با متقاعد کردن نوید کیا خواستار ماندن او در این تیم شدند. و پیام آن ها به محرم نوید کیا این است، بمان و به مبارزه ادامه بده. اعضای هیئت‌ مدیره باشگاه سپاهان به این نتیجه رسیده اند محرم نویدکیا با قبول ایرادات فنی تیم و خود و با تلاش‌ هایی که در آینده خواهد داشت می‌ تواند سرنوشت تیم را تغییر دهد.

به این مقاله امتیاز دهید :
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *