بازی دجله و فرات

آموزش بازی دجله و فرات به همراه ترفند های برد سریع

امروزه سازنده های بازی های فکری سعی دارند، با بازی های رایانه ای و اینترنتی رقابت کنند. یکی از این سازنده هایی که در این هدف خویش بسیار موفق عمل کرده است، راینر کنیتزیا می باشد که با ساخت بازی های فکری رومیزی جذاب ذهن و هوش انسان ها را به چالش می کشد. بازی دجله و فرات آن ها را به رقابت قبیله ای با یکدیگر دعوت می کند. در این بازی شما می توانید هوش سیاسی و تجاری و سازندگی خود و دوستانتان را محک بزنید و از چهار وزیر مورد اعتماد خود برای رسیدن به اهداف کمک بگیرید. برای یادگیری بیشتر این بازی بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

  • درباره بازی بایک دایس چه می دانید؟ با همراه باشید تا آموزش بازی بایک دایس را همراه با ترفندهای برد در آن در اختیار شما قرار دهیم.
معرفی بازی دجله و فرات

معرفی بازی دجله و فرات

بازی دجله و فرات که از بازی های دورهمی نیز می باشد؛ بر اساس دو رود دجله و فرات طراحی شده است. در این بازی جنگ بر سر سرزمین های باستانی است که پادشاهی ها با کمک وزیرهای خود، باید این جدال را پیروز شوند و کشورگشایی کنند. بازی بسیار مهیج و جذاب است و با شروع آن لحظات شادی را در کنار هم خواهید داشت. طراحی این بازی طوری است که هر بازیکن با به کمک گرفتن هوش و تمرکز و حافظه باید موانع سر راه خود را کنار بگذارد و برای به دست آوردن منافعش تلاش کند. روند این بازی بسیار هیجانی و جذاب می باشد که توجه بسیاری از علاقه مندان بازی های فکری رومیزی را به خود جلب کرده است.

این بازی چه قوانینی دارد؟

قوانین بازی های فکری بسیار طولانی و پیچیده هستند. اما همین نکته هم باعث جذابیت بیشتر آن ها می شود. به طوری که باید حسابی حواستان را جمع کنید که حتی یک جزء کوچک قانون را هم فراموش نکنید. برای مثال رد شدن از برخی قسمت های صفحه بازی ممنوع است. اگر این قانون را فراموش کنید، باید جریمه ای بابت آن بپردازید که شما را از روند بازی دور خواهد کرد. یکی دیگر از قوانین مهم در بازی استفاده به موقع و به تعداد مجاز از تاس است. هر بازیکن در این بازی مجاز است که فقط در نوبت خود به تعداد مجاز تعیین شده از سمت راهنمای بازی تاس را پرتاب کند.

محتویات بازی دجله و فرات چیست؟

محتویات بازی دجله و فرات چیست؟

در جعبه ای که برای نگهداری محتویات این بازی طراحی شده، مهم ترین عضو، صفحه علامت گذاری شده بازی می باشد. عضو بعدی که کاربرد بسیار حائز اهمیتی دارد، دفترچه راهنما می باشد که آموزش بازی دجله و فرات را به طور کامل و صریح می توانید از آن، مطالعه کنید. عضو بعدی داخل جعبه مهره های کاراکتر و شخصیت های افراد بازی هستند و به گونه ای طراحی شده است که قابلیت حرکت دادن روی صفحه بازی را داشته باشد. در این بازی علاوه بر محتویات نام برده شده، یک تاس هم وجود دارد که با پرتاب تاس مکعبی شکل تعداد واحد حرکت های شما روی صفحه تعیین خواهد شد.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

معمولا بازی های فکری برای تعداد نفرات مجاز در بازی مهره تدارک می بیند. برای این که بفهمیم در هر بازی فکری چند نفر مجاز به استفاده هستند، آسان ترین راه شمردن تعداد مهره هایی است که در جعبه بازی قرار داده شده است. در بازی دجله و فرات تعداد افراد مجاز به بازی بین ۲ تا ۴ نفر هستند. در ادامه توضیحات باید گفت که نسخه ای از این بازی هم وارد بازار شده بود که فقط اجازه بازی به ۳ تا ۴ نفر را داده بود. اگر تعداد افراد بیشتر باشد، می توانند به صورت گروهی بازی کرده و یا بعد از تمام شدن یک دور بازی، بازنده ها، جایگزین بشوند.

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی به گونه ای طراحی شده است که برای این که بتوانید از مهره هایتان درست استفاده کنید و مسیر رسیدن به اهداف را موفق طی کنید، باید وظایف هر یک از وزیرهای مذهب، کشاورزی، سیاست و تجارت را به خوبی بشناسید. به همین علت این بازی برای رده سنی کودکان مناسب نمی باشد. این بازی ممکن است برای سنین کمتر کمی حوصله سر بر باشد. این بازی مجوزهای لازم را برای استفاده افراد ۱۲ سال به بالا دارد. البته برای سنین ۱۸ سال نیز بازی بسیار راحت بوده و جذابیت آن کم می شود. به طور کلی می توان گفت که این بازی تنها برای نوجوانان بسیار کاربردی و جذاب است.

زمان لازم برای انجام بازی دجله و فرات چند دقیقه است؟

زمان لازم برای انجام بازی دجله و فرات چند دقیقه است؟

این بازی روند بسیار سخت و پیچیده ای دارد و جزء بازی های سنگین و پر فکر است که باید ضریب هوشی خود را تا حد امکان به چالش بکشانید. در این بازی زمان تعیین شده دقیقی وجود ندارد و این که هر دور بازی چقدر طول می کشد به سرعت حرکت مهره ها و تکنیک هایی که پیاده می کنید بستگی دارد که ببینید چقدر طول می کشد که برنده بازی مشخص شود.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

برای خرید بازی های فکری مختلف راه های خرید زیادی وجود دارد که مهم ترین آن ها خرید از سایت های معتبر اینترنتی دانلود بازی است. همچنین خرید بازی دجله و فرات از طریق فروشگاه اینترنتی دیجی کالا نیز امکان پذیر است. یکی از راه های دیگر خرید بازی دجله و فرات مراجعه به فروشگاه های کتاب و اسباب بازی یا پرورش فکری می باشد که در آن جا می توانید نسخه های جدید تر و قدیمی تر این بازی یا بازی های مشابه را نیز مشاهده و خریداری نمایید.

سوالات متداول

  1. آیا بازی فکری ایرانی وجود دارد که به بازی دجله و فرات شبیه باشد و سبک مشابه آن را داشته باشد؟

    بله بازی زیر خاکی، دژ و پایاپای بازی های نسخه ایرانی هستند که در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

  2. بازی فکری دجله و فرات چرا مورد استقبال بیش تری نسبت به دیگر بازی ها قرار گرفته است؟

    به این دلیل که طراحی بازی به گونه ای است که تمام کاراکترها و شخصیت ها نسبت به وظیفه شان و روند بازی دجله و فرات بسیار دقیق طراحی شده اند.

  3. چطور می شود که بازی های فکری بتواند با بازی های رایانه ای و اینترنتی رقابت کنند؟

     وقتی که بازی های فکری با جذابیت کامل مربوط به هر رده سنی طراحی شود.

به این مقاله امتیاز دهید :
mohammad jorjandi

محمد جورجندی مدرس امنیت در فضای مجازی هستم و فعالیت سایت های شرط بندی را بررسی می کنم. همچنین در تلاشم تا بهترین سایت ها را به شما معرفی کنم.