آموزش بازی اسکربل و روش های شرط بندی روی آن

بازی اسکربل یک بازی از بازی های فکری با کلمات است. در این بازی تعدادی حروف الفبا وجود دارد که بازیکنان به وسیله آن بازی خود را انجام می دهند. این کلمات باید به گونه ای در کنار یک دیگر قرار بگیرند که در انتها چند کلمه متوالی و معنا دار ساخته شود. این بازی در ایالات متحده آمریکا و در کشور کانادا نیز انجام می شود. نام اسکربل یک نشان تجاری برای شرکتی به اسم هزبرو می باشد و از سال ۱۹۹۹ با برندی به نام برادران پارکرز در میان مردم شناخته می شود. این بازی می تواند ذهن بازیکنان را به چالش بکشد و می توانند با بسیاری از کلمات لغت نامه ها آشنا شوند.

معرفی بازی اسکربل

معرفی بازی اسکربل

همان طور که گفتیم اسکربل یکی از بازی های دورهمی با کلمات است و در آن بازیکن ها باید کلمات با معنی بسازند. در این بازی یک صفحه به ابعاد ۱۵ در ۱۵ وجود دارد که باید حروف را در آن قرار دهند. تعداد زیادی کاشی وجود دارند که بر روی هر کدام از آن ها حروف الفبا وجود دارد. در این بازی بازیکن ها می توانند حروف را به صورت عمودی و افقی قرار دهند که مهم ترین نکته این است که کلمات با معنی ساخته شود. البته برای ساخت کلمات می توان از فرهنگ واژه های مختلف نیز استفاده کرد. این بازی طرفداران بسیار زیادی دارد و در ۱۲۱ کشور به فروش می رسد. نا گفته نماند که این بازی به ۲۱ زبان مختلف ترجمه شده است. تاکنون در سراسر جهان این بازی را انجام داده اند و حدود ۱۵۰ هزار نسخه از این گیم به فروش رسیده است. ۴۰۰۰ باشگاه ایجاد شده است که در آن اسکربل را انجام می دهند.

این بازی چه قوانینی دارد؟

بازیکن ها باید فقط در نوبت خود بازی کنند. تمامی کاشی هاباید بر روی یک صفحه ۱۵ در ۱۵ قرار بگیرند و در غیر این صورت محسوب نمی شوند. هر بازیکن در نوبت خود می تواند یک یا چند حرف را در صفحه بازی خود قرار دهد. اما این حروف باید فقط در کنار خانه های پر شده قرار داشته باشند. در بازی های مهم و تورنمنت ها معمولا دو تیم و یا دو بازیکن با هم مسابقه می دهند و نمی توان مثلا از سه بازیکن استفاده کرد. دانلود بازی اسکربل فارسی را از سایت های مختلف انجام دهید و به آسانی به این بازی مشغول شوید.

محتویات بازی اسکربل چیست؟

محتویات بازی اسکربل چیست؟

در این بازی از وسایل خاصی استفاده نمی شود. صفحه ای در این بسته قرار دارد که همان طور که در ابتدای متن بیان کردیم، این صفحه به شکل مربع است و دارای ابعاد ۱۵ در ۱۵ می باشد. تعداد زیادی کاشی های یک سایز وجود دارد که بر روی هر کاشی یک حرف نوشته شده است. بازیکن ها می توانند توسط کاشی ها کلمات با معنی را بسازند و امتیاز دریافت کنند.

آموزش بازی اسکربل

آموزش بازی اسکربل

بازیکن ها باید بتوانند با کاشی های حروف الفبا، کلمات معنی داری را بنویسند. این بازی بسیار آسان است و نیاز به آموزش خاصی ندارد اما می توانید برای اطلاعات بیش تر در مورد آموزش آن، به سایت هایی که به معرفی بازی ها پرداخته اند مراجعه نمایید. آموزش بازی اسکربل را می توانید به صورت کامل در سایت های مختلف و یا در سایت ویکی پدیا به دست آورد. البته همراه بسته های بازی، بروشور و آموزش این بازی وجود دارد که آن را به صورت کامل توضیح داده است.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

به طور کلی این بازی برای جمع های خانوادگی و دوستانه تهیه شده است اما می توان در این گیم حداقل از دو بازیکن استفاده کرد اما در تعداد نفرات بالا نیز این بازی امکان پذیر است و هر چه تعداد بازیکن ها بیش تر باشد بازی لذت بخش تر خواهد بود. اسکربل دو زبانه در سایت دیجی کالا موجود می باشد که می توان آن را تهیه کرد.

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی برای افرادی مناسب است که با بسیاری از کلمات و واژه ها آشنا هستند تا بتوانند به راحتی با حروف این گیم، کلماتی با معنی را بسازند. این بازی برای نوجوانان و جوانان و بزرگ سالان تهیه شده است چرا که این افراد دایره بزرگ تری از کلمات را در اختیار دارند. مونوپولی نیز یک بازی ذهنی است که برای کودکان، بزرگسالان و نوجوانان تهیه شده است. در این بازی ۴ بازیکن می توانند حضور داشته باشند و زمان لازم برای انجام آن حدود یک ساعت می باشد.

زمان لازم برای انجام بازی اسکربل چند دقیقه است؟

زمانی که برای این بازی در نظر گرفته اتد معمولا بین ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت می باشد. هر چه تعداد بازیکن ها کم‌ تر باشند زمان کم تری برای انجام دادن آن نیاز می باشد. بازی فکری اسکربل می تواند ذهن بازیکنان را درگیر کند و گفته می شود برای جلوگیری از بیماری هایی مانند آلزایمر نیز بسیار مفید واقع شود.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

برای خرید این بازی می توان راه های مختلفی را امتحان کرد. می توان آنلاین شاپ هایی را که این بازی را برای فروش گذاشته اند به دست آورد و این بازی را به صورت غیر حضوری سفارش داد و پس از چند روز درب منزل خود تحویل گرفت. در روش های حضوری نیز می توان به فروشگاه هایی که این بازی را دارند مراجعه کرد و آن را تهیه کرد. البته می توان سایت اصلی آن را به دست آورد و این بازی مهیج را سفارش داد. خرید بازی اسکرابل توسط دیجی کالا نیز ممکن می باشد.

سوالات متداول

  1. بازی اسکربل دارای چه قیمتی می باشد؟

    قیمت بازی اسکربل حدود ۳۰۰ هزار تومان می باشد.

  2. بازی اسکربل را از چه سایتی می توان تهیه کرد؟

    بازی اسکربل را می توان از سایت دیجی کالا تهیه نمود.

  3. بازی اسکربل برای چه تعداد بازیکن تهیه شده است؟

    بازی اسکربل برای حداقل دو بازیکن تهیه شده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *