الکس فرگوسن کیست؟ مربی افسانه ای منچستر یونایتد و آدامس خاص او

سر الکساندر چپمن فرگوسن سی بی ای یک مربی و بازیکن سابق فوتبال اسکاتلندی است که بیشتر به دلیل مدیریت منچستریونایتد از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۳ شناخته شده است. او بدون شک از گران ترین سرمربی های دنیا می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا در کنار یک دیگر به بیوگرافی الکس فرگوسن به صورت اختصاصی بپردازیم.

الکس فرگوسن کیست؟

الکس فرگوسن کیست؟

الکس فرگوسن از پر افتخار ترین مربی های دنیا به طور کامل با نام سر الکساندر چپمن فرگوسن، با نام مستعار فرگی، (زاده ۳۱ دسامبر ۱۹۴۱، گلاسکو، اسکاتلند) می باشد. او بازیکن فوتبال اسکاتلندی و مربی که بیشتر به دلیل مدیریت منچستریونایتد (۱۹۸۶-۲۰۱۳) شناخته شده بود مشهور است . فرگوسن طولانی ترین مربی تاریخ “Man U” بود و باشگاه را به بیش از ۳۰ عنوان داخلی و بین المللی، از جمله ۱۳ قهرمانی لیگ برتر، ۵ قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال (۱۹۹۰، ۱۹۹۴، ۱۹۹۶، ۱۹۹۹، و ۱۹۹۹) و دو قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا (۱۹۹۹ و ۲۰۰۸) رساند.

فرگوسن در ۱۶ سالگی به باشگاه فوتبال دسته دوم اسکاتلند کوئینز پارک پیوست و به صورت آماتور بازی کرد و در عین حال در کارخانه کشتی سازی گلاسکو نیز کار می کرد. فوتبال حرفه ای او در سال ۱۹۶۴ آغاز شد، زمانی که او با دسته اول دانفرملین اتلتیک قرارداد امضا کرد. فرگوسن در فصل ۱۹۶۵–۱۹۶۶ لیگ اسکاتلند با ۳۱ گل به ثمر رساند و در سال ۱۹۶۷ با مبلغی ۶۵۰۰۰ پوندی به زادگاهش رنجرز منتقل شد. او در دو فصل با رنجرز یک بازیکن خوب و البته غیر تماشایی بود و قبل از بازنشستگی در سال ۱۹۷۴ برای دو باشگاه دیگر بازی کرد.

عکس های الکس فرگوسن را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس های این مربی برتر فوتبال بهترین روش جستجوی نام او به صورت لاتین در در قسمت تصاویر گوگل می باشد از این طریق می توانید به راحتی تمامی عکس های این شخص را با کیفیت بسیار عالی مشاهده کرده و در صورت نیاز آنها را دانلود کنید.

پیج اینستاگرام الکس فرگوسن چیست؟

این شخص تا به امروز در اینستاگرام نام صفحه شخصی را برای خود نداشته است. اگرچه اگر نام او را در این برنامه جستجو کنید مشاهده می کنید که بسیاری از صفحات طرفداری که به نام فن پیج می باشند برای این شخص نمایان می شود که شما می توانید برای داشتن اطلاعات از این فرد این صفحات را دنبال کنید.

الکس فرگوسن سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

الکس فرگوسن سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

این شخص مطرح فوتبالی ابتدای کار خود را در زمینه بازی فوتبال آغاز کرد و دقیقاً مانند بسیاری از از مربیان فوتبال مطرح انگلستان پس از گذر زمان تصمیم گرفت تا مربی گری تیم را ادامه دهد. او تا به امروز توانسته تعداد بسیاری از تیم‌ ها را مربی گری کند و افتخارات بسیاری را از آن خود و تیم کند. در این قسمت تعدادی از این تیم ها را برای شما عزیزان ارائه می دهیم.

Manchester United F.C منچستریونایتد F.C

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای مستقر در اولدترافورد، منچستر بزرگ، انگلستان است که در لیگ برتر، بهترین پرواز فوتبال انگلیس، رقابت می‌ کند. این تیم تا به امروز جزء بهترین تیم ها می باشد.

Scotland national football team تیم ملی فوتبال اسکاتلند

تیم ملی فوتبال اسکاتلند نماینده اسکاتلند در فوتبال بین المللی مردان است و توسط اتحادیه فوتبال اسکاتلند کنترل می شود. این کشور در سه تورنمنت حرفه ای بزرگ رقابت می کند: جام جهانی فوتبال، لیگ ملت های یوفا و قهرمانی اروپا.

Aberdeen F.C آبردین اف سی

باشگاه فوتبال آبردین یک باشگاه فوتبال حرفه ای اسکاتلندی است که در آبردین اسکاتلند واقع شده است. آنها در لیگ برتر اسکاتلند رقابت می کنند و از زمان صعودشان در سال ۱۹۰۵ هرگز از دسته برتر سیستم لیگ فوتبال اسکاتلند سقوط نکرده اند.

St Mirren F.C سنت میرن F.C

باشگاه فوتبال سنت میرن یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای اسکاتلندی مستقر در پیزلی، رنفروشایر است که پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی اسکاتلند ۲۰۱۷–۱۸ در لیگ برتر اسکاتلند رقابت می‌ کند. این تیم که در سال ۱۸۷۷ تأسیس شد، دو نام مستعار دوستان و مقدسین دارد.

East Stirlingshire F.C ایست استرلینگ شایر

باشگاه فوتبال ایست استرلینگ شایر یک باشگاه فوتبال اسکاتلندی است که در شهر فالکرک واقع شده است. این باشگاه در سال ۱۸۸۱ تأسیس شد و در لیگ لولند، در رده پنجم سیستم لیگ فوتبال اسکاتلند شرکت می کند.

الکس فرگوسن تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

فرگوسن در نوامبر ۱۹۸۶ به عنوان سرمربی منچستریونایتد منصوب شد. در طول ۲۶ سال حضورش در منچستریونایتد، او ۳۸ جام از جمله ۱۳ عنوان قهرمانی لیگ برتر، پنج جام حذفی و دو عنوان لیگ قهرمانان اروپا به دست آورد. او در سال ۱۹۹۹ در فهرست افتخارات تولد ملکه به دلیل خدماتش در این بازی به عنوان شوالیه شناخته شد. فرگوسن در سال ۲۰۰۲ به دلیل قدردانی از تأثیر او بر بازی انگلیسی به عنوان یک مربی، به عنوان اولین عضو تالار مشاهیر فوتبال انگلیس انتخاب شد. در سال ۲۰۰۳، فرگوسن اولین دریافت کننده دیپلم مربیگری FA شد، که به تمام مربیانی که حداقل ده سال سابقه مدیریت یا سرمربی بودن داشتند، اعطا می شود. او نایب رئیس موزه ملی فوتبال، مستقر در منچستر و عضو کمیته اجرایی اتحادیه مدیران لیگ است. در ۵ نوامبر ۲۰۱۱، جایگاه شمالی اولدترافورد به افتخار ۲۵ سال مربیگری او در منچستریونایتد، رسما به جایگاه سر الکس فرگوسن تغییر نام داد.

الکس فرگوسن از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

الکس فرگوسن از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

این شخص در در اواخر دوران بازی خود به عنوان مربی نیز کار کرد، سپس کار مدیریتی خود را با ایست استرلینگ شایر و سنت میرن آغاز کرد. فرگوسن پس از آن دوران بسیار موفقی را به عنوان سرمربی آبردین سپری کرد و سه قهرمانی لیگ اسکاتلند، چهار جام اسکاتلند و جام برندگان جام یوفا در سال ۱۹۸۳ را به دست آورد. او پس از مرگ جوک استاین برای مدت کوتاهی اسکاتلند را مدیریت کرد و این تیم را به جام جهانی ۱۹۸۶ برد.

الکس فرگوسن اکنون مربی چه تیمی است؟

سر الکس فرگوسن ۵ شغل فعلی دارد از جمله سفیر مربیگری در یوفا , سفیر جهانی در باشگاه فوتبال منچستر یونایتد لیمیتد و عضو برنامه آموزش اجرایی در مدرسه بازرگانی هاروارد و در حال حاضر نیز در منچستر یونایتد اقدام به مربیگری می کند.

الکس فرگوسن چه حاشیه هایی داشته است؟

این فرد در کشور انگلستان آنقدر بزرگ و محترم شمرده می شود که هیچ فردی حاضر به این کار نیست تا برای آن شروع به ساختن حواشی کند. شاید در زمانی که این فرد اقدام به بازی در تیم‌ های مختلف می کرد شاهد انواع حواشی در زمینه زندگی فوتبال یا شخصیت بودیم اما در حال حاضر هیچ حاشیه ای به دنبال آن وجود ندارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. بیوگرافی الکس فرگوسن را از کجا مشاهده کنیم؟

  از طریق انواع سایت های معتبر می توانید این بیوگرافی را مشاهده کنید.

 2. آیا الکس فرگوسن ویکی پدیا دارد؟

  این شخص دارای ویکی پدیا فارسی و انگلیسی است.

 3. آیا الکس فرگوسن اینستا دارد؟

  این شخص دارای اینستاگرام نیست.

 4. وی در حال حاضر چند سال سن دارد؟

  با توجه به اطلاعات ویکی پدیا این فرد تا به امروز ۸۰ ساله می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید :
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *